Seçimi kazandı, mazbatası iptal edildi! Sebebini duyan şaşkınlık yaşadı

Yüreğir ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde 35 yıldır ikamet eden İsa Karagöz, 13 ay önce muhtarlık adaylığını açıkladı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin sonuçlarında Karagöz, bin 300 oy alarak birinci olurken Ahmet Kırtay 700 oy ile ikinci oldu.

Ancak Kırtay, Karagöz’ün adresinin mahallede olmadığını öne sürerek ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu. İtiraz üzerine yapılan incelemede Karagöz’ün adresinin mahallede olmadığı belirlenerek, mazbata seçimi ikinci sırada tamamlayan Kırtay’a verildi.

“35 YILDIR YEŞİLBAĞLAR’DA OTURUYORUM”

Seçimi kazandığı halde muhtar olamayan İsa Karagöz, ”35 yıldan beri Yeşilbağlar Mahallesinde oturuyorum. Yani doğma büyüme Yeşilbağlar’dayız. Ben bundan yaklaşık 13 ay önce muhtarlık adaylığımı açıkladım. Adaylığımı açıkladığımdan beri benim adresim üç dört defa silindi. E-Devlet’ten bakıyorum, E-devletimde adresin gözükmüyor. Kaymakamlığa gidiyorum ne oldu diye soruyorum. Cevap alamıyorum. Kim silmiş diyorum, polisler gelip buraya bakmışlar kimse yokmuş diye silinmiş cevabını alıyorum. Bende bakıyorum tamam burada madem ikamet etmiyorum, adresi tekrardan alıyorum. Tekrardan benim adresim siliniyor” dedi.

“YSK ADAYLIĞIMI ONADI”

İsa Karagöz,” Seçime bir ay kala il seçim kurulana gittim. Kimliği verdim, dedim ki kimliğime bakabilir misiniz? Ben burada aday olabilir miyim? Yada yarın bir gün muhtarlığı kazandığımda adresimde oynamadı oldu sıkıntı çıkar mı dedim. Cevap olarak hiçbir sıkıntı olmaz, muhtar olabilirsin hiçbir sıkıntı engel yok dendi” sözlerine yer verdi.

“RAKİBİM KAYITLARIMI SİLDİRİYORDU”

Yeşilbağlar Mahallesi’nde seçimi kazandığını vurgulayan muhtar adayı Karagöz, “Seçimi kazandıktan sonra bayağı bir farkla aldım. Kazandıktan sonra bir baktım kaydımı silen rakibim Ahmet Kırtay, ben bunun bilincindeydim. Kendisi uğraşıyordu benimle. Öğrendi benim kazanacağımı, bütün kayıtlarımı hep kendi sildiriyordu” dedi.

MAZBATASINI ALMAYA GİDİNCE ACI GERÇEKLE KARŞILAŞTI

Karagöz, “Mazbatamı almaya gittiğimde bir baktım, itiraz var dediler. Kim itiraz etmiş? Ahmet Kırtay, neye itiraz etmiş? Sen burada oturmuyormuşsun. Ben burada ne demek oturmuyorum? Benim adres kayıtlarımın hepsi burada, doğma büyüme Yeşilbağlar gözüküyor. Farklı bir mahalle gözüküyor mu diye sorduğumda gözükmediğini söylüyorlar. O zaman benim adresim nerede? Ben oyumu da burada kullandım. Cumhurbaşkanlığı oyunu da burada kullandım. Tüm oylarımı burada kullandım hiçbir sıkıntı yok. Mazbatamı almaya gittiğimde size vermiyoruz dendi. Haksız görülmüşüm, burada oturulmadığım gerekçesiyle. Oturmadığıma daire bir belge var mı? Kanıt var mı? Yok. Bir baktım direkt rakibim olan mevcut muhtara mazbatayı teslim ettiler” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x