Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan: Türkiye’de bu güzide şehrin, şerefli taraftarı hakkında böyle konuşanlardan tek tek hesap sorulacak!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ve Divan Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Fenerbahçe maçında meydana gelen olaylar hakkında açıklama yaptı. Doğan, “Kısa süre önce gelen haberlere göre, taraftarlarımızdan ikisi tutuklandı. Soruyorum; Türkiye’nin hangi köşesinde, sahaya çıkan ve hiçbir şiddet içermeyen bir olaya karışmış biri tutuklanmıştır?” dedi.

Başkan Doğan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Konuşacak çok şey var ama sonda söyleyeceğimi başında söyleyeyim. konuşulanlar ve davranış şekli Trabzonspor camiası tarafından unutlmayacak. Türkiye’de bu güzide şehrin, şerefli taraftarı hakkında böyle konuşanlardan tek tek hesap sorulacak.

“Herkesin sonu aynı olacak”

Fenerbahçe ile olan ilişkilerimizi belli bir oranda tuttuk. Fenerbahçe yönetim kurulu bizi gerçekten çok iyi misafir etmişti. Biz de onları Trabzon’da iyi ağırlayacağımızı söylemiştik. O gün de hakemler tarafından hakkımız yenilmişti.O gün ‘Bu VAR hakemi bir daha hakemlik yapamayacak’ dedik, nitekim bugün yapamıyor. Trabzonspor için bunu yapan herkesin sonu aynı olacaktır.”

Trabzon maçlarında devreye girmeyen VAR’daki sahtekarlar, Galatasaray ve Fenerbahçe olunca 3-5 pozisyon geriye giderek bir şekilde bahane bularak yapılanları bu insanların görmediğini mi düşünüyorsunuz?

“Halil Umut Meler, tuz-biber oldu”

Yakın geçmişteki büyük bir travmatik olay yaşayan hakem Halil Umut Meler’in yanlı ve basiretsiz tutumu yaşanan olayların tuzu biberi olmuştur.

“Trabzonspor, Anadolu’nun ağabeyidir”

Açık açık söylüyorum. İki takım üzerine kurulan bir lig, iki takım üzerine oynanan bir oyun, net olarak söylüyorum, iki takımın mücadelesinin Anadolu takımlarına yansıtılması. Anadolu takımlarından hunharca hesap sorulur gibi tüm sezon boyunca haklarının gasp edilmesi. Trabzonspor, Anadolu’nun ağabeyidir, en büyük savunucusudur. Bu şehrin taraftarları ve gençleri, futboldan ciddi anlamaktadır. Sahada neyin ne olduğunu görmüştür. Bu uzun zamandır bizleri, şehrimizi, Anadolu takımlarının başkanlarını, yöneticilerini sezon başından beri germektedir. Trabzonspor maçlarında devreye girmeyen VAR’daki sahtekarlar, Galatasaray ve Fenerbahçe maçları olunca 3-5 pozisyon geriye giderek, bir şekilde bir bahane üreterek 90’larda, 90 artılarda yapılanları bu insanlar görmüyor mu?

“Sahaya girilmesi kabul edilemez”

İlk golden önce VAR’ın devreye girmemesi, penaltı pozisyonunda kırmızı kartın atlanması, üçüncü golden önceki faulde VAR’ın devreye girmemesi ve yıllardır bunların oluşu bizim taraftarımızı artık tahrik ediyor. Sahada ne olursa olsun, seyircimiz ne kadar davasında haklı olursa olsun, taraftarların sahaya dahil olması Trabzonspor camiası tarafından kabul edilmemektedir.

“Serdar Dursun’un uyarılarını kaç defa gördük”

“Fenerbahçe içinde de oyuncuların abartmasını engellemek isteyenler vardı. Mesela Serdar Dursun, ben kendi arkadaşlarını kaç kere uyardığını gördüm.”

“Delikanlılığa ve adamlığa sığmaz”

Sahaya girmek yanlıştır ama sahaya birçok yerde su atıldı. Statların yakıldığı yerler oldu, polis arabaları ters çevrildi. Bunları unutmamak lazım. Türkiye’de ilk kez bir şey oldu. Sahaya giren taraftar güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirilmişken, şerefsizce saldırıya uğradı. Yerde yatan adamın kafasına tekme atmak ne delikanlılığa ne de adamlığa sığar.”

“Trabzonspor bu maçtan dolayı ceza almalıdır”

Tribünlere bakmak, elleri cebinde havalimanında o bakışları atmak… Bunun ne anlama geldiğini Fenerbahçeliler de biliyordur, zaten herkesi kastetmiyorum. Tribünlere el kol hareketi yapılırsa, olta çekme hareketi yapılırsa… Sonra da ‘Sevinmek bizim hakkımız değil mi?’ diyorlar. Tabii ki sevinmek herkesin hakkı. Trabzonspor ilk defa evinde maç kaybetmiyor. Trabzonspor, bu maçtan dolayı ceza almalıdır, alacaktır.

“2 taraftarımız tutuklandı”

Az önce bir haber aldık taraftarlarımızdan 2 kişinin tutuklandığını öğrendik. Merak ediyorum Türkiye’nin neresinde, hangi şehrinde bugüne kadar sahaya giren biri herhangi bir darp olayına karışmadığı halde tutuklanmıştır? Adalet diyorsunuz ya Herkese sesleniyorum, bunun neresinde adalet var?

Trabzonspor camiası yapılan her şeyin farkında. Biz içimizdeki hataların düzeltilmesi için her şeyi yapacağız.”

 

Ne olmuştu?

Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından saha karıştı.

Sarı-lacivertlilerin 3-2 kazandığı maçın ardından saha içerisinde sevinç gösterisi yaptığı sırada bordo-mavili taraftarlar sahaya sahaya indi.

Bordo-mavili taraftarlarla Fenerbahçeli futbolcular arasında yaşanan olayları, güvenlik güçleri engellemekte zorlandı.

Trabzonsporlu bazı taraftarlar, Fenerbahçeli oyunculara saldırırken olaylar tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası saha karıştı: Trabzonspor taraftarı Fenerbahçeli futbolculara saldırdı (VİDEO)

TIKLAYIN – Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sonunda taraftarlar sahaya girdi
 
TIKLAYIN – Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sonunda taraftarlar sahaya indi, futbolcularla saldırganlar birbirine girdi! (GALERİ)
 
TIKLAYIN – İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu: Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili soruşturma başlatıldı
 
TIKLAYIN – Gençlik ve Spor Bakanı Bak’tan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşananlarla ilgili açıklama
 
TIKLAYIN – TFF’den Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlarla ilgili açıklama!
 
TIKLAYIN – Fenerbahçe takım otobüsü stadyumdan ayrıldı
 
TIKLAYIN – Spor yazarları, olaylı Trabzonspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi: Durdurun futbolu artık, inecek var!
 
TIKLAYIN – Fenerbahçeli taraftarlar, olaylı derbi sonrasında İstanbul’a dönen takımlarını coşkuyla karşıladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x